Lista aktualności Lista aktualności

Lasy pełne energii!

Co takiego robiliśmy dziś na Siwej Dolinie? Sadziliśmy drzewa!

Już od ponad dwudziestu lat Lasy Państwowe współpracują z PGE, wspólnie realizując program Lasy Pełne Energii. Dzięki tej współpracy w całym kraju posadzono setki tysięcy nowych drzew.

Dziś, 19 kwietnia 2023 roku, wspólnie z Janem Filą, dyrektorem Zamojskiego Oddziału PGE, a także z uczniami i nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim postanowiliśmy posadzić nowe pokolenie lasu.

Na uprzednio przygotowanym przez nas miejscu na Siwej Dolinie, w wydzieleniu 321-h, pomimo pochmurnej aury pogodowej rozpoczęliśmy wspólnie pracę. Na obecny był też nadleśniczy Piotr Cisło, który przywitał wszystkich uczestników, udzielił fachowego instruktażu oraz zademonstrował jak prawidłowo należy sadzić drzewka. Dyrektor Jan Fila też skierował do wszystkich kilka słów, zalecając odpowiednią staranność pracy. W końcu te sadzonki mają w przyszłości stać się dorodnymi drzewami!

Po chwili wszyscy ruszyli do pracy, która przebiegła na tyle efektywnie, że wkrótce przeznaczona do pracy powierzchnia zasadzona była pięknymi sadzonkami dębu!

Wspólnie z uczniami, nauczycielami oraz pracownikami PGE posadziliśmy ponad 3 tysiące sadzonek dębu bezszypułkowego, obsadzając 45 arów powierzchni leśnej.

Po tej pracy należała się nagroda!

Tą nagrodą było wspólne ognisko z kiełbaskami, chwila na rozmowy i zabawy. Uśmiechów było tyle, że wkrótce nad Siwą Doliną zabłysnęło słońce, które potraktowaliśmy za znak dobrze wykonanej roboty.

 

Dziękujemy uczniom i nauczycielom. Dziękujemy dyrektorowi i pracownikom zamojskiego oddziału PGE.

Mamy nadzieję że spotkamy się już za rok, kiedy znów wspólnie będziemy sadzić las!