Wydawca treści Wydawca treści

Sala edukacyjna

Sala edukacyjna

Sala edukacyjna Nadleśnictwa Tomaszów od lat cieszy się popularnością wśród uczniów. Corocznie odwiedzają nas wycieczki z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów w celu podziwiania zgromadzonych tam przedmiotów. W sali znajduje się też multimedialny rzutnik, używany podczas wielu prelekcji i spotkań z lesnikami.

W naszej sali zgromadziliśmy zbiór blisko 120 egzemplarzy rodzimej owadziej fauny, w tym tak rzadkie gatunki jak Zmierzchnica trupia główka (Acherontia atropos), paź królowej (Papilio machaon) czy kozioróg dębosz (Cerambyx cerdo. 

Można także obejrzeć dioramę, przedstawia ona rośliny charakterystyczne dla buczyny karpackiej, spotykanej często w lasach Nadleśnictwa.

W sali znajdują się także spreparowane egzemplarze zwierząt: puszczyk, orzeł bielik i bóbr

Swoje miejsce znalazł też tutaj niezwykły świadek historii - ponad 200-letni dąb. Na przekroju zaznaczone są ważne wydarzenia z historii naszego kraju

Można też obejrzeć narzędzia, którymi posługiwali się leśnicy na prestrzeni dziejów: liczydła, drewniane średnicomierze, łaty i numeratory.

Cieszącym się największą popularnością eksponatem jest wypreparowane gniazdo szerszeni. Tutaj można je dokładnie i bezpiecznie obejrzeć z bliska.