Sprzedaż bezpośrednia dziczyzny w Nadleśnictwie Tomaszów

Sprzedaż bezpośrednia dziczyzny w Nadleśnictwie Tomaszów

Nadleśnictwo Tomaszów informuje, że na terenie Nadleśnictwa Tomaszów funkcjonuje punkt sprzedaży bezpośredniej dziczyzny.

Nadleśnictwo Tomaszów informuje, że na terenie Nadleśnictwa Tomaszów funkcjonuje punkt sprzedaży bezpośredniej dziczyzny. Osoby chętne do zakupu dziczyzny pochodzącej z zarządzanego przez Nadleśnictwo Tomaszów OHZ LP „Pańków”  proszone są o zapoznanie z poniższą ofertą.

Wychodząc na przeciw klientom, którzy chcą skorzystać z najzdrowszego obecnie mięsa na rynku, Nadleśnictwo Tomaszów rozpoczyna sprzedaż bezpośrednią tusz zwierzyny łownej, nieoskórowanej i bez podrobów.  

 

DLACZEGO WARTO JEŚĆ DZICZYZNĘ?

Średnia wartość energetyczna dziczyzny kształtuje się na poziomie 115 kcal. Dla porównania 100g mięsa zwierząt hodowlanych dostarcza przeciętnie 130-570 kcal. Mięso zwierząt dziko żyjących charakteryzuje się wysoką zawartością białka (ok. 17-24%), a niską zawartością tłuszczu (0,3-8%) i cholesterolu. Mięśnie zwierząt łownych są bardziej ukrwione i mniej otłuszczone, co spowodowane jest odmiennymi warunkami bytowania. Stosunek kwasów nienasyconych do nasyconych występuje w korzystniejszych proporcjach niż w mięsie zwierząt rzeźnych, co odgrywa istotną rolę w profilaktyce i leczeniu hiperlipidemii (podwyższone stężenie tłuszczu we krwi).

Zwierzyna łowna zawiera również czterokrotnie więcej witamin i składników mineralnych niż mięso zwierząt rzeźnych. W większych proporcjach występują takie witaminy jak B1 i B2 oraz takie pierwiastki jak sód, potas, wapń, magnez czy fosfor. Ciemnoczerwony kolor mięsa dziczyzny wskazuje również na bogate źródło dobrze przyswajalnego żelaza.

Proszę pamiętać, że jest to towar sprzedawany sezonowo, więc jego dostępność  uzależniona jest od pory roku. Sprzedawane tusze zwierzyny pozyskiwane są na bieżąco w celu realizacji złożonych zamówień.

 

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Jeleń (waga 30-150 kg)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sarna (waga 10-22 kg)

do 15.01

 

 

 

od 11.05

 

 

 

 

 

 

 

 

Punkt sprzedaży bezpośredniej dziczyzny nadzorowany jest przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Tomaszowie Lubelskim oraz posiada weterynaryjny numer identyfikacyjny: 06185644.

 

Sprzedaż bezpośrednia prowadzona jest w punkcie zlokalizowanym pod poniższym adresem (odbiór tusz):

Nadleśnictwo Tomaszów

Pasiek, ul. Mickiewicza 1

22-600 Tomaszów Lubelski

Szczegółowe informacji można uzyskać po numerami telefonu bądź adresem mailem:

  • Telefon kontaktowy do osoby zajmującej się sprzedażą bezpośrednią: 691-760-632 – Pan Damian Piórko (w dni robocze w godzinach 08:00 – 10:00)
  • E-mail : damian.piorko@lublin.lasy.gov.pl

 

Z dniem 08.12.2023r. został wprowadzony do stosowania w Punkcie Sprzedaży Bezpośredniej Dziczyzny w Nadleśnictwa Tomaszów poniższy cennik tusz zwierzyny łownej:

 

Cena w PLN za 1 kg

Jeleń*

Sarna*

netto

11,00

21,00

 

 

 

 * cennik może ulegać zmianie, ze względu na rynkowe wahania cen dziczyzny oraz jej dostępność.

 

Sprzedaż bezpośrednia odbywa się wyłącznie na rzecz osób, które w trakcie zakupu złożą oświadczenie o przeznaczeniu zakupionej tuszy na potrzeby własne niezwiązane z działalnością gospodarczą o charakterze profesjonalnym zgodnie z   wzorem oświadczenia o którym mowa w ustępie poprzedzającym stanowi załącznik   nr 1 do Zarządzenia nr 36 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 23 marca 2023 r. 

W przypadku chęci zakupu tuszy prosimy o składanie zamówień na załączonym do niniejszej oferty formularzu tj. Zgłoszenie zamówienia tuszy dziczyzny”.

Realizacja zamówień odbywać się będzie według kolejności nadsyłanych zamówień i możliwości pozyskania zwierzyny w danym okresie czasu.

W związku z powyższym w przypadku dużej ilości zamówień, nie wszystkie nadsyłane zgłoszenia zakupu mogą zostać zrealizowane.

W załączniku do pobrania znajduję się druk wymagany do złożenia zamówienia.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych i ciekawych smaku dziczyzny do skorzystania z naszej oferty!